Milton H. Erickson

Milton H. Erickson
Autor: Zeig Jeffrey K. , Munion W. Michael
ISBN: 978-80-7387-024-9
EAN: 9788073870249
Počet stran: 160
Datum vydání: 4. 12. 2007
Odkazy ke knize:
Vazba: vázaná
Běžná cena: 280 Kč Cena: 224 Kč

Popis

Kniha Milton H. Erickson poskytuje jedinečný vhled do života a životních zkušeností této legendární osobnosti a podává přehledný výčet osobitých přínosů, kterými Erickson obohatil jak teoretickou, tak i praktickou stránku psychoterapie.
Erickson měl hlavní podíl na tom, že se hypnóza stala právoplatným nástrojem klinické praxe. Na základě svých výzkumů i praktických zkušeností vytvořil vědecký pohled na hypnotický fenomén a navrhl mnohé neotřelé způsoby klinického využití hypnózy.
Podle jeho názoru by měl terapeut usilovat o to, aby se setkal s jedinečnými silami a potřebami jedince spíše než aby formoval člověka přizpůsobováním jej určitému konkrétnímu teoretickému přístupu. Ericksonovy direktivní a strategické zásahy značně přispěly k vývoji krátkodobých terapeutických přístupů, jakými je například strategická terapie, terapie orientovaná na řešení a interakční přístup.
Tato srozumitelná kniha podává všem čtenářům se zájmem o danou oblast cenný přehled Ericksonova života, díla a jeho dosavadních vlivů na současnou psychoterapii a poradenství.