Mozek

Mozek
Autor: Challoner Jack
ISBN: 978-80-7254-986-3
EAN: 9788072549863
Počet stran: 160
Datum vydání: 24. 9. 2007
Odkazy ke knize:
Běžná cena: 239 Kč Cena: 192 Kč

Popis

Velmi úspěšný seriál Equinox (rovnodennost, pozn. překl.) britského televizního kanálu Channel 4 zkoumá vztahy mezi moderním světem a vědou a technikou v době, kdy do všeho, co děláme, zasahují výsledky vědeckého bádání .


Po staletí jsme fascinováni otázkou, proč se chováme tak, jak se chováme. Mozek je nejkomplexnější ze všech orgánů - a nejtajemnější. V Equinoxu vědci veřejnost seznamují se současnými úžasnými objevy a některá z jejich nových odhalení jsou shrnuta v této knize Jacka Challonera.


V knize Jack Challoner zkoumá, jak hodnotíme riziko. Proč je někteří lidé vyhledávají, zatímco jiní se mu snaží vyhnout? Seznámíme se s výsledky pokusu s horolezci na Everestu, jak se náš mozek adaptuje na nízkou koncentraci kyslíku. Jak to působí na naši schopnost zpracovávat myšlenky, zapamatovávat si fakta nebo třeba i počítat? Jiní lékaři se pokoušejí pochopit, co z nás dělá sociální živočichy, a to tak, že zkoumají podmínky ovlivňující sympatie pacientů vůči jiným. Prastará otázka - přirozenost versus výchova - se vrací, v dnešní době aplikována na inteligenci. Profesor Ramachandran se ve dvou kapitolách, jednak o fantomových údech, jednak o anomáliích lidského mozku, zabývá úvahami, zda každý z nás vnímáme svět jinak.


Stejně jako Jack Challoner popisuje objevy uváděné v seriálu, tak se zabývá i pozadím těchto objevů a zkoumá věci dále, čímž z knihy činí vynikající úvod do podmanivého světa současné biologie.

Z naší nabídky vám doporučujeme

Aspergerův syndrom

Autor: Ioan James
Aspergerův syndrom

240 Kč

Mutismus v dětství, mládí a dospělosti

Autor: Hartmann Boris , Lange Michael
Mutismus v dětství, mládí a dospělosti

112 Kč

Tourettův syndrom

Autor: Kushner Howard I.
Tourettův syndrom

320 Kč

Ostrovy génia

Autor: Darold A. Treffert
Ostrovy génia

240 Kč

Dejme mozky dohromady

Autor: Ľuba Brožek,Poláková Barbora
Dejme mozky dohromady

240 Kč

Škola naděje

Autor: Rawlins Rosemary
Škola naděje

232 Kč