Na počátku byla výchova - Neopakujte chyby svých rodičů

Na počátku byla výchova - Neopakujte chyby svých rodičů
Autor: Miller Alice
ISBN: 978-80-7553-304-3
EAN: 9788075533043
Počet stran: 304
Datum vydání: 15. 5. 2017
Odkazy ke knize:
předmluva
obsah
Vazba: vázaná
Běžná cena: 330 Kč Cena: 264 Kč

Popis

Kniha renomované švýcarské psycholožky se zabývá raným dětstvím a nutností objasnit rozdíl mezi pocity viny a smutkem. S tím totiž souvisí  často opakovaná otázka rodičů, kteří mají o své děti upřímný a opravdový zájem: Co ještě můžeme udělat, pokud zjistíme, že nevědomě opakujeme výchovné chyby vlastních rodičů?

Alice Millerová se obrací na dítě v dospělém. Dokud si toto skryté dítě nesmí uvědomovat, jak mu bylo ublíženo, je část jeho emocionálního života „zamrzlá“ a jeho vnímavost vůči utrpení zažitému v dětství otupena. Veškeré apely na lásku, solidaritu a milosrdenství však zůstanou marné, není-li splněn tento důležitý předpoklad mezilidského vnímání a porozumění.

Autorka v první části představuje tzv. „černou pedagogiku“, tedy kruté výchovné metody, s nimiž vyrůstali naši rodiče a prarodiče. Ve druhé části popisuje dětství tří osob, drogově závislé ženy, politika a vraha dětí, kteří byli sami v dětství oběťmi ponižování a týrání.

Řešení je nasnadě – překročit vlastní stín, zapomenout na útrapy dětství a zaměřit se na nenásilné rozvíjení svobodné individuality každého dítěte.

Z naší nabídky vám doporučujeme

Drama nadaného dítěte

Autor: Miller Alice
Drama nadaného dítěte

112 Kč

Zraněné dětství

Autor: Karr-Morse Robin
Zraněné dětství

272 Kč

Trauma - nechtěné dědictví

Autor: Wolynn Mark
Trauma - nechtěné dědictví

200 Kč

Soptíci

Autor: Warwick Pudney, Éliane Whitehouse
Soptíci

224 Kč