Preventivní restrukturalizace

Preventivní restrukturalizace
Autor: Schönfeld Jaroslav
ISBN: 978-80-7553-952-6
EAN: 9788075539526
Počet stran: 164
Datum vydání: 17. 9. 2021
Odkazy ke knize:
obsah
Vazba: vázaná
Běžná cena: 690 Kč Cena: 552 Kč

Popis

Kniha Preventivní restrukturalizace přináší v českém právním a ekonomickém prostředí zatím nejrozsáhlejší a nejhlubší interpretaci nového směřování evropské legislativy a obecně i evropského ekonomického a právního myšlení v oblasti zvládání finančních potíží podniků sanačními postupy.


Od roku 2019 existuje evropská směrnice o restrukturalizaci a insolvenci, která měla být do národních právních systémů začleněna v červenci 2021, avšak Česká republika termín nedodržela. Nicméně právě tato publikace ukazuje, že zpoždění nesouvisí s tím, že by odborná obec neměla otázky preventivních restrukturalizací a sanací podniků dostatečně promyšlené.


Vedle interpretace evropské směrnice a analýz možností sanačních řešení přináší kniha také řadu velmi konkrétních návrhů řešení implementace evropské směrnice do českého práva.


Publikace na řadě analýz a díky množství ojedinělých dat z výzkumů dokládá, že intenzivní zkoumání tohoto pomezí právní a ekonomické vědy posunulo v dané oblasti naše domácí přemýšlení do čela pomyslného evropského i světového pelotonu.