Takový normální den v ráji

Takový normální den v ráji
Autor: Sharp Chrystal
ISBN: 978-80-7254-854-5
EAN: 9788072548545
Počet stran: 256
Datum vydání: 16. 4. 2007
Odkazy ke knize:
Běžná cena: 239 Kč Cena: 192 Kč

Popis

... Vše probíhalo na výtečnou, dokud se David nepřiblížil k psovi s holicím náčiním. Uragán usoudil, že pro dnešek to stačí, neboť i pes toho má jednou dost. Teď se jde domů k mamině. S odfrknutím hodným obra se vztyčil ze země a lehce setřásl oba policisty, kteří ho drželi. Nasměroval si to ke dveřím, přičemž rozmetal holicí výzbroj. Pozorovala jsem tři dospělé muže, jak se nekompromisně snaží zkrotit jednoho psa navzdory tomu, že on je vláčí po celé místnosti a opakovaně je shazuje jak strom listí…”
Tento příběh, stejně jako mnohé jiné, zpestřovaly první roky autorčina manželství s veterinárním lékařem. Osud vedl jejich kroky přes dva kontinenty – do Anglie i Svazijska, aby nakonec založili vlastní praxi na březích Indického oceánu na jihu Afriky.
Hlavními hrdiny této nesmírně čtivé knížky, jejíž příběhy hřejí na srdci a mnohdy vyloudí v očích slzy štěstí i smutku, nejsou ani tak lidé jako spíše jejich čtyřnozí kamarádi. Ti dokáží svým majitelům připravit nejednu horkou chvilku a přivést je do nezvyklých situací, které autorka popisuje s notnou dávkou humoru a porozumění pro zvířecí duši.
Příběhy z prostředí pro nás tak exotického jistě zaujmou nejen milovníky zvířat, a knížka by neměla chybět na poličce vedle takových autorů, jakými jsou J. Herriot, G. Durrell či B. Mc Donaldová.