Já jsem Dobrý pastýř

Já jsem Dobrý pastýř
Autor: Surma Barbara Dr. , Biel Krysztof Dr. SJ
ISBN: 978-80-7553-044-8
EAN: 9788075530448
Počet stran: 208
Datum vydání: 22. 9. 2016
Odkazy ke knize:
ukázka
Vazba: brožovaná
Titul je rozebrán
Běžná cena: 250 Kč Cena: 200 Kč

Popis

Kniha Já jsem Dobrý pastýř polských autorů Barbary Surma a P. Krzysztofa Biela SJ je první publikací přeloženou do českého jazyka, která komplexně uvádí českého čtenáře do světově rozšířeného katechetického programu s názvem Katecheze Dobrého pastýře. Program je třístupňový a je určen dětem od tří do dvanácti let. Tato publikace představuje první stupeň programu, který se u nás osvědčil i u dětí do osmi let věku. Podtitul knihy naznačuje, že nejde pouze o teorii. V první části jsou představeny biblické, teologické a pedagogické základy programu a po nich následuje praktická část, která obsahuje přehlednou tabulku obsahů a výchovných úkolů katecheze, uvedení do šesti základních tematických bloků a podrobné scénáře včetně seznamu potřebných didaktických materiálů pro celkem padesát devět katechezí, které se dětem představují během tří let.
Program Katecheze Dobrého pastýře vznikl před více než šedesáti lety v Itálii. Jeho autorkami byly teoložka Sofia Cavalletti a montessoriovská pedagožka Gianna Gobbi. Cavalletti v programu vytvořila u nás téměř neznámý kérygmaticko-liturgický model uvádění dětí do křesťanské víry a její kolegyně uplatnila znalost pedagogického přístupu Marie Montessoriové k náboženské výchově dětí jako součásti celistvého přístupu k dítěti.


Příručku ocení zvláště katecheté a rodiče dětí. Další podporu tohoto programu čtenáři získají na www.katechezedobrehopastyre.cz.

Z naší nabídky vám doporučujeme

Spiritualita humanitární pomoci

Autor: Jílek Petr J.
Spiritualita humanitární pomoci

160 Kč

O mši svaté

Autor: Reinsberg Jiří
O mši svaté

120 Kč

Velikonoční misálky

Autor: Nedbalová Marie a Žofie
Velikonoční misálky

104 Kč

O Radostníčcích

Autor: Houkal Jan
O Radostníčcích

40 Kč

Papež reformátor

Autor: Ivereigh Austin
Papež reformátor

320 Kč