Kognitivně behaviorální terapie – Základy a něco navíc

Kognitivně behaviorální terapie – Základy a něco navíc
Autor: Becková Judith S.
ISBN: 978-80-7553-525-2
EAN: 9788075535252
Počet stran: 368
Datum vydání: 10. 5. 2018
Odkazy ke knize:
obsah
ukázka
Vazba: vázaná
Běžná cena: 600 Kč Cena: 480 Kč

Popis

Kniha je vynikajícím průvodcem pro terapeuty a studenty, kteří se chtějí seznámit se základními rysy kognitivně behaviorální terapie (KBT). Judith S. Becková poskytuje čtenáři pevné základy teorie, principů a praktického provádění KBT. Přístupným jazykem krok za krokem ukazuje, jak lze úspěšně uplatňovat terapeutické metody založené na důkazech, které mohou vést k trvalé změně v emocích a v chování.


Autorka v knize demonstruje klíčové dovednosti, jak pacienta zapojit do léčby, vytvořit srozumitelnou konceptualizaci jeho případu, naplánovat terapii a dodržovat strukturu sezení. Vysvětluje klíčové terapeutické techniky včetně toho, jak určovat a hodnotit automatické myšlenky a jak na ně reagovat; jak dosáhnout změny zprostředkujících a jádrových přesvědčení; a jak provádět behaviorální a prožitkové terapeutické intervence. Kniha obsahuje také kapitoly věnované řešení nejčastějších problémů v terapii a prevenci relapsu.


Publikaci lze rovněž využívat v rámci KBT výcviku pro psychology, psychiatry, sociální pracovnice a další pomáhající profese.