Z temnoty

Z temnoty
Autor: Tina Nash
ISBN: 978-80-7387-708-8
EAN: 9788073877088
Počet stran: 264
Datum vydání: 25. 2. 2014
Odkazy ke knize:
Vazba: brožovaná
Běžná cena: 299 Kč Cena: 239 Kč

Popis

Obzvlášť krutý případ domácího násilí vyvrcholil v dubnu 2011 v poklidném městečku na cornwallském pobřeží Anglie. Prostřednictvím médií událost šokovala nejen veřejnost ve Velké Británii, ale na celém světě…


Tina Nashová již celé měsíce zažívala bití a ponižování od svého přítele Shanea Jenkina. Po každém incidentu se však nechala obměkčit a vrátila se k němu. S domácím násilím už měla zkušenost (Tininu matku v minulosti opakovaně bili její partneři) a byla odhodlaná nikdy nežít s mužem, který ubližuje ženám. Přesto nenašla sílu se ze vztahu vymanit. Nejprve měla pocit, že se Shane může změnit nebo že ho dokáže změnit ona, později začala být přesvědčená, že je to všechno její vina a že ho k násilí provokuje svým chováním.


Rodina i přátelé ji zapřísahali, aby Shanea opustila. Ona je však nedokázala poslechnout a raději se s nimi přestala stýkat. V poslední fázi se tedy dostala do faktické izolace, kdy už se neměla na koho obrátit. Jednoho dubnového večera byl Shaneův výbuch násilí silnější než obvykle – Tinu zbil do bezvědomí a pak jí vydloubl oči! Zraněnou ženu potom nechal dvanáct hodin trpět v bolestech a zasypával ji výčitkami, že si za všechno může sama. Tina se dostala do nemocnice pozdě a lékaři už jí nedokázali zrak vrátit.


Po dlouhé rekonvalescenci, během níž často propadala zoufalství, se rozhodla napsat knihu. Upřímně v ní popisuje své pocity a důvody, proč nedokázala opustit člověka, který jí ubližoval. Její příběh varuje a ženám v podobné situaci dává odvahu vzepřít se týrání. Lidé z okolí obětí si pak díky němu lépe uvědomí, oč jde, a snad i najdou odvahu zakročit.

Z naší nabídky vám doporučujeme

V moci temnoty

Autor: Kvapilová Eliška
V moci temnoty

48 Kč

Tři "pouhé" věci

Autor: Moss Robert
Tři "pouhé" věci

199 Kč

Jaká budu umírat?

Autor: Bryden Christine
Jaká budu umírat?

175 Kč

Nevzdávat se naděje

Autor: Hawa Abdi
Nevzdávat se naděje

239 Kč

Pohřbený zaživa

Autor: Marsh Richard
Pohřbený zaživa

215 Kč

Homo psychoticus

Autor: Malá Michaela
Homo psychoticus

175 Kč

Život s nepřítelem

Autor: Stránská Lenka
Život s nepřítelem

159 Kč

Homo psychoticus II

Autor: Malá Michaela
Homo psychoticus II

199 Kč