Bez tebe nepřežiju

Bez tebe nepřežiju
Autor: Greene Mellisa Fay
ISBN: 978-80-7387-316-5
EAN: 9788073873165
Počet stran: 376
Datum vydání: 18. 11. 2009
Odkazy ke knize:
Vazba: vázaná
Běžná cena: 299 Kč Cena: 239 Kč

Popis

Melissa Fay Greeneová se v knize Bez tebe nepřežiju – působivém příběhu ženy zachraňující jedno dítě své země za druhým – dostává s elegancí spisovatelky románů a reportérským instinktem zkušené novinářky k jádru krize způsobené AIDS.


Když Haregewoin Teferra během pouhých pár let ovdověla a přišla o dceru, její poklidný život příslušnice středních vrstev v Addis Abebě v Etiopii se zhroutil. Z Haregewoin, která přišla o své blízké a zůstalo jí jen málo pro co žít, se stala samotářka. Vyhnanství, do něhož se sama uchýlila, skončilo ve chvíli, kdy jí kněz z nedalekého kostela přivedl nejprve jedno a pak druhé osiřelé dítě a požádal ji, aby se o ně starala. K překvapení všech děti jen vzkvétaly a Haregewoin také.


Její pověst se šířila a u vrat před jejím domem se začaly objevovat děti různého věku. Brzy pečovala o šedesát dětí. Vedla neoficiální sirotčinec a školu a z první ruky poznávala největší problém své země a celého kontinentu: pandemii AIDS zanechávající za sebou miliony dětí bez rodičů, kteří by se o ně starali.


Autorka knihy Melissa Fay Greeneová píše pro New Yorker, Washington Post, New York Times Magazine a další časopisy. Napsala několik knih, z nichž dvě získaly nominaci na National Book Award. Žije v Atlantě ve Spojených státech s manželem Donem Samuelem a sedmi dětmi. Dvě z nich jsou adoptované z Etiopie.


Citace z knihy


Z Getačewova ztrhaného obličeje do pokoje vyzařovala vzpomínka na JehoVeličenstvo. Císařovi strážci celý dav zatlačili zpátky a do blízkosti císaře pustili pouze ženicha s nevěstou. I členové palácové stráže, kteří vyskákali z aut s nablýskanými zbraněmi v ruce, na Getačewa shovívavě kývali.„Položil nám ruce na hlavu, požehnal nám a popřál nám šťastnej život.“ Pak Getačew skončil a nic víc už neřekl. Zlaté světlo mu z obličeje pomalu mizelo. Jeho rty ještě chvíli vychutnávaly slova Haile Selassie, císař, Šibarie; potom se vrátil k otřesné skutečnosti. Brzy půjde se synem domů, do jejich brlohu bez paliva a bez elektřiny, kde je před zimou chrání jen staré noviny nalepené na zdi. Lehnou si na lůžko, které představuje navršená a udusaná zemina pokrytá novinami. On však má tento jediný poklad, vzpomínku, která září rubíny, smaragdy, hedvábím a dlouhým leskem černé limuzíny v onom dávném slunečním svitu: byl v božské přítomnosti, císař mu položil ruku na hlavu, císař mu požehnal.„Je tvůj syn pozitivní?“ zeptal se Zewedu.Getačew zavrtěl hlavou, že ne.A jediné, na co Haregewoin dokázala ve svém vyčerpání myslet, bylo:Getačewův syn skončí u mě.

Z naší nabídky vám doporučujeme

Adopce na dálku

Autor: Arcidiecézní charita Praha
Adopce na dálku

80 Kč

Dary se přece nevracejí

Autor: Janáková Ludmila
Dary se přece nevracejí

152 Kč

Přežijeme?

Autor: Garrett Laurie
Přežijeme?

400 Kč

Vracejí se s písní

Autor: Smith, SJ Gary
Vracejí se s písní

160 Kč

Sama bych se v nebi bála

Autor: Janáková Ludmila
Sama bych se v nebi bála

90 Kč

Nevzdávat se naděje

Autor: Hawa Abdi
Nevzdávat se naděje

240 Kč