Kniha posledního soudu

Kniha posledního soudu
Autor: Willisová Connie
ISBN: 978-80-7387-391-2
EAN: 9788073873912
Počet stran: 552
Datum vydání: 30. 3. 2012
Odkazy ke knize:
Vazba: vázaná
kniha je rozebrána
Běžná cena: 349 Kč Cena: 245 Kč

Popis

Román patří bez přehánění mezi nejvýznamnější žánrové práce dvacátého století. Studentka historie je na své cestě do minulosti omylem poslána do doby morových ran roku 1348. Zatímco se dívka snaží přežít, aniž by se sama mohla vrátit do budoucnosti, profesor Dunworthy musí bojovat s rychle se šířící smrtelnou epidemií chřipky i s tupou byrokracií, aby měl vůbec šanci svou žákyni zachránit. Obě časové linie i přes propast času prozrazují, jak je lidská povaha navzdory civilizačnímu pokroku v podstatě stále stejná. Kromě řady domácích cen v USA se knize dostalo rovněž národních ocenění pro nejlepší žánrový román Německa, Španělska a Itálie.
Ohlasy:


„Fascinující příběh, který zachycuje utrpení i naději… Dosud nejlepší dílo od jedné z nejlepších spisovatelek science fiction.“

The Denver Post„Skvostné dílo – brutální, napínavé a skutečně hrůzné, výsledek svědomitého výzkumu, jemné spisovatelské práce a vybroušených instinktů, jež by mělo zaujmout čtenářskou obec daleko za hranicemi tradiční science fiction.“

Kirkus Reviews„Ambiciózní, do jemných detailů propracovaný a strhujícím způsobem čtivý román.“

Locus„Inteligentní a přesvědčivá směsice tradiční science fiction a historické rekonstrukce.“

Publishers Weekly„Čistota a konzistentnost díla Willisové ji spolu s jejími vypravěčskými schopnostmi staví mezi nejslibnější spisovatele tohoto desetiletí…Kniha posledního soudu si zaslouží zvláštní pozornost.“

Library Journal


Recenze:

[recenze] sarden.cz (Renata Heitelová)

[recenze] XB-1 (Michaela Buriánková)

[recenze] Fantasyplanet.cz (Josef Šrámek)


Přečtěte si ukázku z knihy.O autorce:


Americká autorka science fiction, celým jménem Constance Elaine Trimmer Willisová, se narodila 31. prosince 1945 v coloradském Denveru a ve stejném státu prožila většinu svého života.


V roce 2008 byla uvedena do Síně slávy žánru science fiction, o dva roky později obdržela Cenu Roberta A. Heinleina za vědecko-fantastickou tvorbu a v roce 2012 se dočkala nejvyššího žánrového uznání, titulu Velmistra žánru, jenž uděluje spisovatelská organizace SFWA. Během své kariéry obdržela obdivuhodných jedenáct cen Hugo, sedm cen Nebula, jedenáct cen Locus a mnoho dalších ocenění.


Autorčin teprve druhý samostatný román Kniha posledního soudu patří mezi nejvýznamnější žánrové práce dvacátého století. Autorka v něm čerpá ze svého porozumění univerzální povaze lidské přirozenosti a podniká sondu do nadčasových témat zla, utrpení a nezdolné vůle lidského ducha. Vedle přehlídky domácích cen se knize dostalo rovněž národních ocenění pro nejlepší žánrový román Německa, Španělska a Itálie.


Nakladatelství Triton připravuje dále k vydání román O psu nemluvě, který v roce 1999 získal cenu Hugo a v tomtéž roce byl nominován na cenu Nebula, a také sborník nazvaný Vnitřní záležitosti. Ten obsahuje jedenáct povídek vybraných z dosud šesti vydaných sborníků v průběhu let 1984–2007.


Z naší nabídky vám doporučujeme

Strach moudrého muže Nová obálka

Autor: Rothfuss Patrick
Strach moudrého muže  Nová obálka

384 Kč

Strach moudrého muže

Autor: Rothfuss Patrick
Strach moudrého muže

384 Kč

...o psu nemluvě

Autor: Willisová Connie
...o psu nemluvě

280 Kč

Vnitřní záležitosti

Autor: Willisová Connie
Vnitřní záležitosti

280 Kč

Pouštní kopí

Autor: Brett Peter V.
Pouštní kopí

343 Kč

Tetovaný

Autor: Brett Peter V.
Tetovaný

320 Kč

Letní rytíř

Autor: Butcher Jim
Letní rytíř

210 Kč

Transport ledu - brožovaná

Autor: Reynolds Alastair
Transport ledu - brožovaná

280 Kč