Umění nekonečna

Umění nekonečna
Autor: Kaplan Robert , Kaplan Ellen
ISBN: 978-80-7387-245-8
EAN: 9788073872458
Počet stran: 368
Datum vydání: 26. 1. 2010
Odkazy ke knize:
Vazba: vázaná
Titul je rozebrán
Běžná cena: 369 Kč Cena: 295 Kč

Popis

Matematikou se lidé zabývali odpradávna. Od starověkého Řecka až po dnešek po sobě každý z velkých matematiků zanechal svůj kámen v té velké věži čísel, rovnic a geometrických obrazců.

Abychom pochopili matematiku, musíme pochopit její základy. To, CO matematikové dělají, nelze pořádně pochopit, dokud nevíme, JAK to dělají a PROČ. V této knize nám Robert a Ellen Kaplanovi představí základy matematiky - a také matematiků - které potřebujeme k tomu, abychom se mohli vydat na jedno z největších matematických dobrodružství - cestu za odhalením tajemství nekonečna.


MICHAEL KAPLAN studoval evropskou historii na Harvardu a Oxfordu. Po stáži jako producent a režisér u WGBM se stal ceněným spisovatelem a výrobcem filmů pro korporace, vlády, muzea a charitativní organizace. Bydlí poblíž Edinburghu ve Skotsku se svou ženou a synem.


ELLEN KAPLANOVÁ je klasická archeoložka, vyučovala matematiku, biologii, řečtinu, latinu a dějepis. Spolu se svým manželem Robertem provozuje Math Circle, neziskovou nadaci věnovanou radostnému učení se zapojením žáků. Jsou autory knihy Šance je, že… dobrodružství v pravděpodobnosti (Triton, 2008).

Z naší nabídky vám doporučujeme

Cesty přesažení ega

Autor: Walsh Roger
Cesty přesažení ega

400 Kč

Šance je, že ......

Autor: Kaplan Michael
Šance je, že ......

280 Kč

Každý okamžik je vesmír

Autor: Katagiri Dainin
Každý okamžik je vesmír

239 Kč

Od mysli k hmotě

Autor: Wolf Fred Alan
Od mysli k hmotě

200 Kč