Emoce

Emoce
Autor: Nakonečný Milan
ISBN: 978-80-7387-614-2
EAN: 9788073876142
Počet stran: 504
Datum vydání: 27. 11. 2012
Odkazy ke knize:
Vazba: vázaná
Běžná cena: 600 Kč Cena: 480 Kč

Popis

Kniha Emoce je podstatně přepracovaným a rozšířeným vydáním publikace, která poprvé vyšla před dvanácti lety (Lidské emoce, Praha Academia 2000).

Současné psychologii dominuje kognitivní přístup k pojetí psychických procesů a jejich funkcí. Emoce jsou nezřídka chápány jen jako stavy vzrušení, jsou spojovány s iracionalitou, a kladeny do protikladu k racionalitě. Milan Nakonečný se snaží ukázat, že kognitivistické pojetí lidské psychiky je jednostranné. Také emoce mají svou racionalitu a kognitivní procesy jsou spíše prostředkem k dosahování životních cílů, jejichž zdrojem jsou právě emoce, které tak rozhodují nejen o tom, co učiníme, ale i o tom, kým se staneme. Autor se pokouší vrátit emocím resp. citům jejich původní primární psychologický význam, tj. funkci hodnocení a tvorby hodnot.

Kniha se opírá o reprezentativní literaturu o emocích a obsahuje množství empirických dat, pojednání o hlavních tématech, jako jsou biologické a sociokulturní základy emocí, jejich mimický výraz, reprezentativní teorie emoce atd. Najdeme zde také dosti podrobnou psychologickou analýzu hlavních lidských emocí a citových vztahů a rovněž v psychologické literatuře dosti ojedinělé téma tzv. vývojově vyšších citů (náboženské, intelektuální, etické a estetické city).

Z naší nabídky vám doporučujeme

Motivace chování

Autor: Nakonečný Milan
Motivace chování

560 Kč

Homo psychoticus

Autor: Malá Michaela
Homo psychoticus

176 Kč

Psychologie - přehled základních oborů

Autor: Nakonečný Milan
Psychologie - přehled základních oborů

800 Kč

Česká tomistická psychologie

Autor: Nakonečný Milan
Česká tomistická psychologie

400 Kč