Hromoklín

Hromoklín
Autor: Knight E. E.
ISBN: 978-80-7387-336-3
EAN: 9788073873363
Počet stran: 296
Datum vydání: 13. 5. 2010
Odkazy ke knize:
Běžná cena: 299 Kč Cena: 209 Kč

Popis

Je čtyřicátý osmý rok Karského zřízení. Karané, legendární upíři, posedlí zvrácenou touhou po krvi, nastolili na Zemi tyranii - zdecimované lidstvo tak přežívá pouze z rozmaru krutých vládců.


Hnutí odporu se však pokouší získat planetu zpět. David Valentin, příslušník kasty elitních agentů, se v nepřátelské uniformě nachází na palubě Hromoklínu, starého dělového člunu, aby přivezl dávno zapomenutou zbraň, která by mohla Rozparovače porazit. Nový úkol Davida zavede na karibské ostrovy, kde společně s korzáry a partyzány bojuje s Karany, Rozparovači a renegáty.


Návrat domů je však trpčí než vše, co doposud zažil.


O sérii Země upírů:
Za klimatickými změnami nemusí stát vždycky jenom člověk nebo sama příroda, ale třeba mimozemšťané, kteří mají rádi teplo. A to se roku 2022 stalo: Zemi ovládli Karané, legendární upíři, posedlí zvrácenou touhou po krvi, kteří pozemské živočichy potřebují jako potravu. Zejména člověka.


Už to kdysi zkoušeli, takže teď vědí, že postačí pár zdánlivě přirozených globálních katastrof, aby jim planeta spadla do klína. O všechno ostatní se postarají lidé sami.


Vesmířané totiž vládnou metodou rozděl a panuj. Prostřednictvím svých živých loutek Rozparovačů vládnou armádě kolaborantů, kteří ochotně posílají své bližní jako stáda na jatka, jen aby si sami nakrátko zachránili krk, dokud i jim nebude vysáta krev a vitální aura.


Jenomže v lidských dějinách se vždycky najdou lidé, kteří neprodají svou kůži lacino. Teď si říkají Lovci a již čtyřicet let odvážně bojují proti zbabělým renegátům, krvežíznivým Rozparovačům i jejich nesmrtelným vládcům Karanům, aby jednoho dne Země zase patřila nám.


Série zaznamenala okamžitý úspěch, jak komerční tak i ze strany kritiky, čehož je mimo jiné důkazem i Cena Comptona Crooka pro nejlepší románový debut pro první díl.


Již vyšlo: Vlk (2008), Kočka (2009)

Z naší nabídky vám doporučujeme

Exil

Autor: Knight E. E.
Exil

210 Kč

Vlk

Autor: Knight E. E.
Vlk

210 Kč

Kočka

Autor: Knight E. E.
Kočka

209 Kč

Povstání

Autor: Knight E. E.
Povstání

210 Kč

Pátrání

Autor: Knight E. E.
Pátrání

210 Kč