Motivace chování

Motivace chování
Autor: Nakonečný Milan
ISBN: 978-80-7387-830-6
EAN: 9788073878306
Počet stran: 600
Datum vydání: 4. 2. 2015
Odkazy ke knize:
Vazba: vázaná
Běžná cena: 700 Kč Cena: 560 Kč

Popis

Pro zájemce o psychologii jsou nejpřitažlivější zejména dvě otázky týkající se každodenního života – jak se utváří a projevuje lidská povaha, tedy otázka charakteru, a otázka motivace chování – tedy proč lidé činí to, co činí. Na druhou otázku se snaží odpovědět třetí rozšířené a přepracované vydání této knihy, která je zatím nejobsáhlejší systematickou původní českou publikací na dané téma, jež patří k nejzávažnějším problémům nejen v obecné psychologii, ale jako klíčový problém vystupuje i v oblastech užité psychologie. Mnoho nových informací přináší i klinickým psychologům, pro něž je identifikace motivů lidských činů prvořadým úkolem. Studium motivace lidského chování umožňuje chápání složitých smysluplných souvislostí lidských příběhů a psychologických příčin lidských činů.

Obsáhlý teoretický úvod zahrnuje terminologii psychologie motivace, základní principy fungování procesu motivace, podrobnou analýzu vývoje motivačních systémů a další témata, která jsou nezbytným předpokladem pochopení problému motivace. Dalším tematickým celkem je fenomenologie chování, obsahující analýzu agrese, sexu, výkonu, touhy po moci, úzkosti, altruistického chování, motivace různých druhů sociálního chování a řadu dalších. Čtenář v knize najde i podrobný přehled významných psychologických teorií motivace.

Autor vyplňuje určitou mezeru, kterou vytváří někdy příliš empiricky jednostranně pojatá psychologie, a neopomíjí ani tradiční fenomenologické přístupy, směřující hlouběji ke kořenům lidské psychiky.

Z naší nabídky vám doporučujeme

Psychologie - přehled základních oborů

Autor: Nakonečný Milan
Psychologie - přehled základních oborů

800 Kč

Česká tomistická psychologie

Autor: Nakonečný Milan
Česká tomistická psychologie

400 Kč

Emoce

Autor: Nakonečný Milan
Emoce

480 Kč