Ne v Božím jménu – Jak čelit náboženskému násilí

Ne v Božím jménu – Jak čelit náboženskému násilí
Autor: Sacks Jonathan
ISBN: 978-80-7553-522-1
EAN: 9788075535221
Počet stran: 280
Datum vydání: 22. 10. 2018
Odkazy ke knize:
obsah
ukázka
Vazba: vázaná
Běžná cena: 349 Kč Cena: 279 Kč

Popis

Navzdory prognózám o trvale postupující sekularizaci se 21. století stává svědkem prudkého vzestupu náboženského extremismu a násilí páchaného v Božím jménu.

V této svrchovaně aktuální a naléhavé knize zkoumá Jonathan Sacks kořeny násilí a jeho spojitost s náboženstvím, přičemž se zaměřuje především na dějinné napětí mezi třemi abrahamovskými náboženstvími: judaismem, křesťanstvím a islámem.

S užitím poznatků z oblasti evoluční psychologie, teorie her, historie, filozofie, etiky a teologie poukazuje Sacks na to, jak lidský sklon k násilí dokáže podlomit i ta nejsoucitnější náboženství. Pozorným výkladem klíčových biblických textů, tvořících jádro abrahamovských náboženství, hází Sacks pomyslnou rukavici těm, kdo prohlašují, že náboženství je již z vnitřní podstaty zdrojem násilí, a přesvědčuje nás o tom, že teologie se musí stát součástí řešení problému, nemá-li zůstat jeho hlavní příčinou.

Kniha je zahanbující výtkou všem těm, kdo vraždí ve jménu Boha života, válčí ve jménu Boha míru, nenávidí ve jménu Boha lásky a dopouští se krutostí ve jménu Boha milosrdenství.

Nadešel čas, aby se v zájmu celého lidstva a svobodného světa semkli lidé všech náboženských vyznání i lidé nevěřící a společně prohlásili: NE V BOŽÍM JMÉNU.

Z naší nabídky vám doporučujeme

Jitro Árijců

Autor: Budil Ivo T.
Jitro Árijců

398 Kč

Úsvit rasismu

Autor: Budil Ivo T.
Úsvit rasismu

519 Kč

Tanec s nepřítelem

Autor: Glaser Paul
Tanec s nepřítelem

279 Kč

Můj soused Hitler

Autor: Feuchtwanger Edgar
Můj soused Hitler

207 Kč

Já, Emilie Schindlerová

Autor: Rosenberg Erika
Já, Emilie Schindlerová

239 Kč

Úkryt v zoo

Autor: Ackerman Diane
Úkryt v zoo

279 Kč

Antisemitismus: tady a teď

Autor: Lipstadtová Deborah E
Antisemitismus: tady a teď

287 Kč