Heinrich Himmler

Heinrich Himmler
Autor: Himmler Katrin, Michael Wildt
ISBN: 978-80-7387-868-9
EAN: 9788073878689
Počet stran: 344
Datum vydání: 1. 4. 2015
Odkazy ke knize:
Český rozhlas - Stopy, fakta, tajemství
Vazba: vázaná
Běžná cena: 329 Kč Cena: 263 Kč

Popis

Ukázky z nedávno objevené korespondence manželů Himmlerových doplněné záznamy z kapesního kalendáře Heinricha Himmlera a z deníků jeho ženy a dcery. Zdánlivě nevinné dopisy mají výjimečnou historickou hodnotu a dávají nahlédnout do soukromého života druhého muže třetí říše. Projevuje se v nich neochvějné přesvědčení jednoho německého manželského páru, jenž si o sobě myslí, že se podílí na „veliké době“, a není schopen poznat, že se jedná o veliké zločiny. Dopisy ukazují Heinricha Himmlera jako manžela a otce rodiny i jako přesvědčeného antisemitu a aktivního nacistu. „Mně se i při tom množství práce vede moc dobře.“ Heinrich Himmler v červenci 1941 Marze Jakkoli tyto dopisy dnes mohou občas znít směšně, musí v nás jejich zdánlivě maloměšťácká normálnost v zásadě vzbuzovat strach. 

Z předmluvy Katrin Himmlerové a Michaela Wildta

 

 

Vzorný manžel, laskavý milenec i starostlivý otec. Také ale masový vrah. To všechno byl druhý muž třetí říše Heinrich Himmler.
 Prostřednictvím dosud nepublikovaných dopisů máme šanci poznat osobní a intimní život člověka, který  patřil k hlavním strůjcům
hromadného zabíjení Židů, Slovanů a dalších, příslušníků takzvaně podřadných národů. Vždy věrný rodině, vždy věrný Adolfu Hitlerovi. Strhující a objevná kniha.

Stanislav Motl,
reportér a spisovatel

 

Z naší nabídky vám doporučujeme

Jitro Árijců

Autor: Budil Ivo T.
Jitro Árijců

398 Kč

Polský řezník

Autor: O´Connor Garry
Polský řezník

239 Kč

Anatomie zla

Autor: Dimsdale Joel E.
Anatomie zla

271 Kč

Já, Emilie Schindlerová

Autor: Rosenberg Erika
Já, Emilie Schindlerová

239 Kč

Hanns a Rudolf

Autor: Harding Thomas
Hanns a Rudolf

263 Kč

Můj soused Hitler

Autor: Feuchtwanger Edgar
Můj soused Hitler

207 Kč