Memento mori antologie

Memento mori antologie
Autor: Jireš Ondřej ed.
ISBN: 978-80-7387-261-8
EAN: 9788073872618
Počet stran: 296
Datum vydání: 15. 6. 2009
Odkazy ke knize:
Běžná cena: 299 Kč Cena: 209 Kč

Popis

Tehdy se středověk prolínal s nástupem novověku - inkvizice vedla procesy s čarodějnicemi, vznikl pražský orloj, u Moháče se střetly armády dvou náboženství, objeven byl nový zámořský svět, zrodila se úchvatná díla renesančních umělců... Nejen tato témata se stala základním kamenem příběhů plných napětí, temné atmosféry, charismatických hrdinů, ale také humoru a poutavých nápadů.


Špička domácí spisovatelské scény se ukazuje ve vynikající formě a předkládá zbrusu nové, dosud nepublikované povídky. Vedle textů Petry Neomillnerové, Františka Novotného, Pavla Renčína a dalších zde najdeme také samostatný prolog k chystané sérii Kapitán Báthory od Juraje Červenáka.


Povídková antologie Memento mori je prvním příspěvkem do volného cyklu Fantastická historie, který spojuje velkolepou tradici české historické prózy s moderním přístupem současných tvůrců podivuhodného žánru fantasy.


Do antologie Memento mori přispěli:

Juraj Červenák - Jana Jůzlová - Leonard Medek - Petra Neomillnerová - František Novotný - Alexandra Pavelková - Pavel Renčín
Kniha získala cenu Akademie SFFH za nejlepší antologii roku 2009.

Z naší nabídky vám doporučujeme

Krvavá čest

Autor: Jireš Ondřej ed.
Krvavá čest

209 Kč

Čas psanců II.

Autor: Jireš Ondřej ed.
Čas psanců II.

231 Kč

Pod kočičími hlavami

Autor: Jireš Ondřej ed.
Pod kočičími hlavami

231 Kč