Pád Hyperionu

Pád Hyperionu
Autor: Simmons Dan
ISBN: 978-80-7553-606-8
EAN: 9788025726440
Počet stran: 568
Datum vydání: 20. 11. 2018
Odkazy ke knize:
Vazba: vázaná
titul je rozebrán
Běžná cena: 438 Kč Cena: 307 Kč

Popis

 

PÁD HYPERIONU

Dan Simmons


Mezihvězdná válka mezi Hegemonií člověka a kdysi lidskými Vyvrženci započala. Poutníci na dlouhé cestě za Štírem odvyprávěli své příběhy. Došlo i k odhalení totožnosti zrádce, jenž se měl mezi poutníky nacházet, a po úžasné expozici se začíná rozvíjet neméně mimořádná vize budoucnosti.

Vypravěčem našeho příběhu je Joseph Severn, uměle vytvořený „kybrid“, který nás jedinečným způsobem provází všemi vrstvami příběhu. Joseph vede soukromou válku s Vrchní administrátorkou Hegemonie Meinou Gladstonovou a zároveň udržuje telepatické spojení s poutníky na planetě Hyperion. Prostřednictvím střídajících se perspektiv díky němu sledujeme osudy členů nám už dobře známé skupiny a spolu s tím se před námi odvíjí naplnění všeobjímajícího osudu lidstva jako takového.

Pád Hyperionu je velkolepé dobrodružství s nemalým myšlenkovým přesahem. V rámci fascinujícího příběhu zkoumá problematický vztah mezi lidstvem a jím uměle stvořenými inteligentními bytostmi, přemítá o složitých otázkách morální a etické zodpovědnosti a nabízí poutavou výpověď o zásadním významu empatie a lásky, hodnot, jež jsou „vetkány do vesmíru stejně pevně jako gravitace“. Tak jako jeho předchůdce i dvojice pokračování o Endymionovi nadchne své čtenáře takřka na každé stránce.


Vydáno ve spolupráci Argo/Triton.


568 str., váz., 438 Kč, ISBN 978-80-7553-606-8, překlad David Záleský a Tomáš Zábranský, obálka Gary Ruddell.

Z naší nabídky vám doporučujeme

Hyperion

Autor: Simmons Dan
Hyperion

279 Kč