Hra na pavoučka

Hra na pavoučka
Autor: Zuzana S.
ISBN: 978-80-7387-812-2
EAN: 9788073878122
Počet stran: 336
Datum vydání: 3. 11. 2014
Odkazy ke knize:
recenze - MF DNES, Víkend
audio - ČRO Wave
Vazba: brožovaná
dotisk listopad 2023
Běžná cena: 279 Kč Cena: 224 Kč

Popis

Skutečný a před několika lety silně medializovaný příběh dívky, kterou od čtyř let sexuálně zneužíval otčím. Hra „na pavoučka“ začala zdánlivě nevinně, byla však čím dál drsnější, až v dívčiných devíti letech vyústila v brutální znásilnění. To však byl pouze začátek…

Těžko uvěřitelné pokračování zahrnuje kromě opakovaných sexuálních ataků ze strany otčíma a jeho kumpánů také bití, podávání drog, citové vydírání i nechtěná těhotenství a vynucené potraty.

Život hrdinky několikrát visel na vlásku. Ve snaze uniknout traumatizujícím zážitkům se málem otrávila léky, řezala se žiletkami a jednou skoro vykrvácela, když si do břicha zabodla střep. A co je nejhorší – devastující hry se odehrávaly v kulisách navenek spořádané rodiny s úspěšnými dcerami a dobrým ekonomickým standardem a oběti téměř nikdo nepomohl. Selhala matka i širší rodina, selhaly instituce, soudy i jednotliví sociální pracovníci.


Strhující vyprávění samotné hrdinky nekončí… V současné době je třicetiletá mladá žena matkou čtyř dětí. Studuje vyšší odbornou školu sociálně právní a prohlubuje si znalosti arteterapeutických metod a technik. Sama prošla mnoha terapiemi, opakovaně pobývala v psychiatrických léčebnách.

Ve vztazích s muži stále tápe. Bývalý manžel byl pedofil, zneužíval její syny a spáchal sebevraždu skokem pod vlak. S původní rodinou si stále nerozumí a před svým někdejším tyranem se necítí v bezpečí. Ale kvůli dětem je odhodlaná všechno překonat, ony jsou smyslem jejího života. „Nikdy to nevzdávejte, vždycky zbývá jiskřička naděje,“ vzkazuje všem, kteří podobně jako kdysi ona trpí a marně volají o pomoc.

Z naší nabídky vám doporučujeme

Mozková mrtvice

Autor: Spence J. David
Mozková mrtvice

240 Kč

Nevzdávat se naděje

Autor: Hawa Abdi
Nevzdávat se naděje

240 Kč

Zfetovaná duše

Autor: Horký Zdeněk, Bednářová Markéta
Zfetovaná duše

184 Kč

Sametový Herodes

Autor: Michalec Libor
Sametový Herodes

200 Kč

Život s nepřítelem

Autor: Stránská Lenka
Život s nepřítelem

160 Kč

Pavučina minulosti

Autor: Zuzana S.
Pavučina minulosti

240 Kč

Svět malé January

Autor: Schofield Michael
Svět malé January

232 Kč

Dcera padajícího listí

Autor: Tereza Nagy Štolbová
Dcera padajícího listí

136 Kč